75705, Україна,
Херсонська область,
Скадовський район, с. Антонівка
Тел.: (05537) 3-47-42 тел.
факс: (05537) 3-46-48

www.rice.org.ua 
E-mail: instofrice@gmail.com

Сектор мобілізації і збереження рослинних ресурсів

Керівник - Грабовецька Ольга Анатоліївна

Колектив сектору
Кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Карнатовська М.Ю., кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник  Свиденко Л.В., кандидат біологічних наук Дерев’янко Н.В.

Сектор було створено в 1995 році з метою залучення, збереження, вивчення та поширення в степовому регіоні України субтропічних і малопоширених плодових, декоративних культур та ароматичних і лікарських рослин.
Керівниками сектору були:  Свиденко Людмила Вікторівна (2008-2013рр.)

Основні напрямки наукових досліджень

 • Розширення біологічного різноманіття плодових, декоративних, лікарських та ароматичних культур в степовій зоні півдня України шляхом інтродукції.
 • Створення та збереження колекційних, селекційних і дослідно-виробничих насаджень з метою первинного вивчення та виділення найкращих зразків для передачі в Державне сортовипробування.
 • Вивчення потенціалу мінливості видів і відбір з популяцій найбільш продуктивних і стійких форм.
 • Комплексне розроблення нових, найбільш перспективних методів інтродукції і розширення сортименту культурної флори.
 • Створення нових сортів малопоширених плодових,  декоративних, лікарських та ароматичних культур перспективних для вирощування не тільки на півдні України, а й більш північних районах.
 • Вивчення нових сортів і форм нових малопоширених плодових, плодових,  декоративних, лікарських та ароматичних культур з метою виділення найбільш перспективних для використання в селекції та впровадження в виробництво в степовій зоні півдня України.
 • Пропаганда та впровадження в виробництво цінних в господарському відношенні нових видів і сортів рослин, які вивчаються.

Наукові розробки

 • Методичні рекомендації: Использование декоративно-ароматических растений в озеленении населенных пунктов зоны южной Степи Украины; Вирощування Asiminatriloba (L.) Dunal в умовах Південного степу України; Использование Zizyphus jujuba Mill. в озеленении Cтепной зоны юга Украины.
 • Асортимент декоративних рослин для озеленення населених пунктів у зоні Степу України.
 • Авторські свідоцтва на сорти рослин: азиміни, зізіфусу, каріоптерісу, монарди, полину.
 • Програми: «Перспективи вирощування деяких видів ароматичних рослин в Державному підприємстві «Дослідне господарство «Новокаховське» НБС-ННЦ», «Перспективи культури Азиміна трилопатева (Asiminatriloba) в ґрунтово-кліматичних умовах степового региону України на прикладі ДП “ДГ “Новокаховське” НБС-ННЦ, Херсонська область», «Перспективи культури хурми (DiospyrosL.) в ґрунтово-кліматичних умовах степового региону України на прикладі ДП “ДГ “Новокаховське” НБС-ННЦ, Херсонська область»,«ZizyphusjujubaMill. в ГП«ОХ «Новокаховское» НБС-ННЦ»,  «Подальшого розвитку декоративного садівництва в ДП ДГ «Новокаховське».
© 2018 Інститут рису Національної академії аграрних наук України (НААН)
75705, Україна,
Херсонська область,
Скадовський район, с. Антонівка
Тел.: (05537) 3-47-42 тел.факс: (05537) 3-46-48
E-mail: instofrice@gmail.com